Historia

Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie to renomowana wyższa uczelnia gwarantująca wysoki poziom kształcenia. W swoim programie nie zapomina również o psychofizycznej równowadze młodego człowieka. Najważniejszym celem działalności KU AZS AGH jest zachęcenie jak największej liczby studentów do uprawiania sportu nie tylko wyczynowo, ale przede wszystkim dla zdrowia i przyjemności.

Klub wspólnie ze SWFiS AGH organizuje m.in. szkoleniowe obozy narciarskie, żeglarskie, kajakowe, rowerowe, a także Dzień Sportu AGH i Ligę Międzywydziałową, cieszące się wielką popularnością wśród młodzieży oraz pracowników Uczelni. Duża ilość sekcji sportowych AZS AGH to atut, dzięki któremu grono naszych sportowców ma możliwość uprawiania sportu i startu w najważniejszych mistrzostwach w Polsce i za granicą. Nasi sportowcy biorą udział w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Małopolski, a najlepsi z nich w Akademickich Mistrzostwach Polski, Akademickich Mistrzostwach Europy oraz Świata. Sportowcy wyczynowi mają możliwość podjęcia indywidualnego toku studiów i uzyskania stypendiów sportowych.

Obecnie KU AZS AGH jest jednym z największych klubów AZS w Polsce. To tutaj studenci pod okiem fachowców mogą rozwijać swoje sportowe zainteresowania i z dumą reprezentować swoją Uczelnię.