Pierwszy mecz przy Piastowskiej w 2022 roku!

Już w najbliższą środę Akademicy rozpoczną pierwszoligowe zmagania w 2022  roku. W pierwszym spotkaniu po Sylwestrze na Piastowską przyjedzie ekipa KPS  Siedlce. Listopadowe spotkanie między tymi zespołami zakończyło się pewną wy graną naszych rywali. Wiemy jednak, że pierwsze spotkania w nowym roku rządzą  się swoimi prawami. Każda z ekip jest zmotywowana, żeby pozytywnie wejść w  drugą rundę rozgrywek i poprawić swoją sytuację w tabeli.

Zespół z Siedlec zajmuje obecnie piątą lokatę w tabeli z dorobkiem 28 oczek, skompletowanym w szesnastu spotkaniach. Warto nadmienić, że podopieczni Mateusza Grabdy mają za sobą rewanżowe spotkanie ze Spałą, wynikiem czego te dwie ekipy  rozegrały o jedno spotkanie więcej niż pozostałe zespoły. KPS ma na koncie dziesięć zwycięstw i sześć porażek, z których połowa przydarzyła się zespołowi z Mazowsza w pięciu ostatnich meczach. Na przełomie listopada i grudnia drużyna z Siedlec dwukrotnie przegrała po tie-breakach, najpierw na własnym terenie z Norwidem Częstochowa, a potem w Świdniku w rywalizacji z Avią. Kolejne dwie rywalizacje to domowe spotkania ze Spałą i Kluczborkiem, oba wygrane za trzy punkty. Natomiast ligowe zmagania w 2021 roku, KPS zakończył porażką po pięciosetowej rywalizacji z niżej notowanym Chrobrym Głogów. Dodatkowo, zespół z Siedlec rozegrał jeszcze spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski, w którym uległ plusligowej Asseco Resovii 3:0.

Co ciekawe, przerwa od pierwszoligowych rozgrywek jest o 12 dni dłuższa w przypadku KPS Siedlce, ponieważ Akademicy w przerwie między Świętami a Sylwestrem rozgrywali zaległe spotkanie z BBTS-em Bielsko-Biała. Już w środę przekonamy się czy dłuższa przerwa pomoże z przytupem wrócić ekipie z Siedlec na  pierwszoligowe parkiety w nowym roku, czy może liczniejsze treningi Akademików w ostatnim okresie przełożą się na lepszą grę w najbliższym meczu.

Autor: Piotr Mróz

źródło zdjęcia: Facebook AZS AGH Kraków – Siatkówka