Porażka piłkarzy ręcznych na inaugurację rozgrywek

W meczu 1. kolejki grupy D I ligi piłkarzy ręcznych, rozegranym w Nowej Hucie na os. Handlowym 4, beniaminek rozgrywek AZS AGH Kraków przegrał z doświadczonym rywalem Unimetalem Recycling MTS Chrzanów 21:23.

Spotkanie, mimo porażki gospodarzy, było świetną reklamą piłki ręcznej, która na poziomie I ligi powróciła do Krakowa po wielu latach nieobecności.

Od początku meczu wynik oscylował wokół remisu, żaden z zespołów nie potrafił wypracować wyraźniej przewagi bramkowej. Kilkakrotnie zmieniało się prowadzenie. Na przerwę akademicy schodzili co prawda z trzybramkową przewagą (13:10), ale w 38 min było 14:14. Niesamowita walka bramka za bramkę trwała do ostatnich sekund meczu, a wypełnione po brzegi trybuny żywiołowo dopingowały zawodników obu zespołów.

O wygranej chrzanowian zadecydowała ich akcja bramkowa przy remisie 21:21. Skutecznym rzutem z drugiej linii, w „okienko” bramki strzeżonej przez Dawida Ciochonia, popisał się Mateusz Nowak. Potem trener drużyny gospodarzy Jerzy Garpiel poprosił o czas. Krakowianie postawili wszystko na jedną kartę, wprowadzając dodatkowego zawodnika w polu za bramkarza. Przygotowana przez nich akcja w ataku okazała się jednak nieskuteczna, a po utracie przez nich piłki Patryk Madeja rzutem przez całe boisko do pustej bramki równo z końcową syreną ustalił wynik spotkania na 21:23.

AZS AGH Kraków – Unimetal Recycling MTS Chrzanów 21:23 (13:10)
AZS AGH: Ciochoń, Peroński – Najuch 5, Wajda 5, Jewiarz 2, Łuczyński 2, Mróz 2, Bielec 1, Bujak 1, Gasin 1, Niemiec 1, Romian 1, Burlyta, Dębski, Klamrzyński.
MTS: Górkowski, Plaszczak – Nowak 6, B. Hardzina 4, M. Skoczylas 4, Kirsz 2, Madeja 2, Sieczka 2, Węgrzyn 2, B. Skoczylas 1, Dobrzański, M. Hardzina, Słowikowski, D. Skoczylas, Smaciarz, Trawnicki.