Dobra passa trwa!

Trwa dobra passa Akademików! Wczoraj we własnej hali Panowie pokonali Klub Koszykarski Decka Pelplin, 75:58, a tym samym zapisali trzecie zwycięstwo z rzędu w Suzuki 1 Liga Mężczyzn! Ekipa AGH świetnie rozpoczęła pojedynek, ofensywnie z wysokiego “C” w I kwartę wjechało trio Wojciech Fraś (14 pkt oraz 6 zbiórek) – Kacper Rojek (19 pkt) – Wojciech Leszczyński (18 pkt, 4 deski, 4 asysty i 3 przechwyty), co dało prowadzenie 25:16 po pierwszych 10-ciu minutach. II odsłonę otworzył z dystansu Patryk Wydra, a dalej punktowali Paweł Zmarlak (8 pkt, 8 zbiórek) i jak zawsze waleczny Damian Dyrda (6 pkt, 6 desek). Powracający po kontuzji Kacper Majka trafił za 3 równo z syreną na półmetku, zapalając 42:30. I choć na początku III ćwiartki drużyna z Pelplina zbliżyła się na odległość 8-miu punktów (44:36), to dalej gospodarze nie byli już zbyt gościnni powiększając przewagę do 17 oczek (58:41). Ostatnie 10 minut ukoronowało starcie – podopieczni Wojciecha Bychawskiego i Tomasza Orlickiego nie tylko twardo bronili (stracone 12 oczek), ale też nie mieli najmniejszego problemu z mocnym naciskiem wywieranym przez przyjezdnych na całym boisku oraz z rozbijaniem obrony strefowej. Niestety ten fragment spotkania miał gorzki smak – Kapitan AZS, Tomasz Zych, z grymasem bólu musiał opuścić przedwcześnie parkiet. Mocno wierzymy, że Tomek wyczerpał już dawno limit poważnych kontuzji i wkrótce zobaczymy go ponownie w grze! Krakowianie po raz pierwszy od startu sezonu uciekli w bezpieczne rejony ligowej tabeli, lokując się na XI miejscu i notując tyle samo zwycięstw co drużyny z miejsc VIII – X (po 3 wygrane zaliczyły jak do tej pory zespoły: Dziki Warszawa, TBS Śląsk II Wrocław oraz AZS UMCS Start II Lublin). Najbardziej jednak cieszy coraz lepszy styl gry Akademików, co jak widać przekłada się również na wyniki! I oby tak dalej!
AZS AGH Kraków vs Decka Pelplin 75:58 (25:16, 17:14, 16:16, 17:12)
AGH:
Rojek 19 (2×3), Leszczyński 18 (2×3, 4 zb., 4 as., 3 prz.), Fraś 14 (6 zb., 3 as.), Zmarlak 8 (8 zb.), Dyrda 6 (6 zb., 4 prz.), Wydra 5 (1×3), Majka 3 (1×3), Zych 2 (5 as.), Pruefer, Zgłobicki, Pieniążek, Matyja.