Dobry początek rozgrywek sekcji badmintona AZS AGH

W turnieju inauguracyjnym LOTTO Ekstraligi Badmintona sezonu 2022-2023, badmintoniści AZS AGH zmierzyli się z akademickimi zespołami z Łodzi i z Gdańska. Turniej odbył się w dniach 22-23.10.2022 roku w Gdańsku. Już przed rozpoczęciem rozgrywek było wiadomo, że będzie to wyjątkowy sezon. Zaplanowana na przyszły sezon reorganizacja rozgrywek (redukcja liczby drużyn z dwunastu do dziesięciu) zmobilizowała wszystkich uczestników do wzmocnienia swoich zespołów. Publikacja składów osobowych na bieżący sezon potwierdziła, że czeka naszych badmintonistów bardzo trudne zadanie.

Pierwszy mecz zespół AZS AGH rozegrał z drużyną AZS Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny w stosunku 2:5. Punkty dla naszego zespołu zdobyli w grach pojedynczych : Anna Mikhalkova i Marcin Kalitka.

W drugim meczu drużyna AZS AGH zmierzyła się z drużyną gospodarzy – JOHNNY BROS Politechnika Gdańska. Tym razem to nasz zespół okazał się lepszy, zwyciężając 5:2. Punkty zdobyli: Anna Mikhalkova, Dominika Guzik-Płuchowska i Szymon Stokfisz w grach pojedynczych oraz Marcin Kalitka – Szymon Stokfisz w grze deblowej mężczyzn. Duet Marcin Kalitka- Aleksandra Pająk zwyciężył w grze mieszanej. Wygrana z mocnym zespołem gospodarzy to dobry wynik, dający nadzieję realizację zakładanego celu sportowego w rozpoczętym sezonie rozgrywkowym.

 

Autor: Krzysztof Hodur

Skip to content