Historyczne pierwsze AMMy w unihokeju

13 stycznia 2024 r. odbyły się pierwsze Akademickie Mistrzostwa Małopolski w unihokeju. Nasza reprezentacja spisała się znakomicie, zajmując 1. miejsce w turnieju!

Pierwszy mecz nasi reprezentanci rozegrali z Uniwersytetem Jagiellońskim, który zakończył się wynikiem 11:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym meczu był Mateusz Rogos, który zanotował 3 bramki na swoim koncie.

Następnie przyszło się im zmierzyć z Uniwersytetem Komisji Edukacji Narodowej. Na końcu spotkania tablica wyników wskazywała wynik 21:0, a najlepiej punktującym zawodnikiem był Kacper Ziętara, który zdobył pięć bramek i asystował przy pięciu. W trzecim meczu przeciwnikami AGH byli dobrze im znana drużyna z UEKu. Mimo wyrównanego początku spotkania, naszej ekipie udało się wygrać aż 8:2, a strzelcem czterech bramek był grający trener Daniel Widurski.

Na koniec turnieju nasi reprezentanci zmierzyli się z Krakowskim AWFem. Mecz był wyrównany i toczył się na zasadzie bramka za bramkę. Pierwszy na prowadzenie wyszedł AWF, jednak szybko na to odpowiedział Daniel Widurski, strzelając na 1:1. Następnie na prowadzenie wyprowadził AGH Rafał Żabówka popisując się strzałem zza połowy. Niefortunna bramka samobójcza sprawia, że znowu mieliśmy remis (2:2). Następnie dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu przez Mateusza Rogosa szala zwycięstwa przeszła znowu na stronę naszej drużyny. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 3:4 na korzyść AWF Kraków.  W drugiej odsłonie spotkania w 17. minucie bramkę na remis strzelił Daniel Widurski i wynikiem 4:4 zakończył się ten mecz. Z dorobkiem trzech zwycięstw i jednym remisem nasi reprezentanci zdobyli 1. miejsce i tytuł Akademickich Mistrzów Małopolski.

Skład: Klaudia Jachymiak, Krzysztof Krzywdzik, Anna Osmala, Martyna Panek, Rafał Żabówka, Natalia Jałoszyńska, Jakub Grędel, Jan Rajski, Kacper Ziętara, Łukasz Janusz, Mateusz Rogos, grający trener Daniel Widurski