Podsumowanie Półfinału C AMP w koszykówce mężczyzn

Podsumowanie Półfinały C Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn

W dniach 1-4 maja na hali przy ulicy Piastowskiej 26a odbywał się półfinał C Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn, którego organizatorem był AZS AGH Kraków. Oglądaliśmy mecze na najwyższym poziomie, a wśród nich najlepszych zawodników, którzy reprezentowali doskonałą skuteczność w akcji na kosz oraz bezbłędną obronę w strefie.

Do turnieju zaklasyfikowało się 13 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne:

• grupa A: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • grupa B: Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechnika Rzeszowska
  • grupa C: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • grupa D: Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Opolska, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski

Na parkiecie, w meczach z grup eliminacyjnych mogliśmy oglądać ogromne zaangażowanie zawodników, pojawiały się również koszykarskie sztuczki na miarę najlepszych. Emocji z meczu na mecz nie brakowało, koszykarze reprezentowali fantastyczny poziom w myśl zasady fair-play. Pojawiały się natomiast faule techniczne, czego były skutkiem? Oczywiście walki!

(Mecz półfinałowy AGH Kraków – PŚ Gliwice)

Mecz o 5 miejsce a więc ostatnie, które daje pewny awans do ścisłego finału w Łodzi wywalczył AWF Katowice, który pokonał Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zaledwie 78 – 77! (31 – 39) Był to niezwykle zacięty mecz, świadczy o tym wynik po pierwszej połowie, który był korzystniejszy dla drużyny z Kielc.

Stanisław Heliński – AWF Katowice: “Czuję się świetnie, bo wygraliśmy, choć było bardzo ciężko, my nie trafialiśmy, drużyna przeciwna trafiała, było dużo zwrotów akcji. Po pierwszym meczu przyszliśmy trochę zbyt pewnie, lekko zlekceważyliśmy przeciwnika, ale koniec końców na szczęście wygraliśmy!”

(AWF Katowice mierzył się w grupie eliminacyjnej B i pewnie pokonał (70 – 58) UJK Kielce)

(Na zdjęciu rzucający Stanisław Heliński, AWF Katowice)

Mecz o 3 miejsce rozegrał Uniwersytet Rolniczy w Krakowie z Politechniką Śląską w Gliwicach. UR Kraków pewnie i spokojnie zwyciężył nad PŚ Gliwice, a mecz zakończył się wynikiem 85 – 46 (39 – 21).

Jarosław Giżyński – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie:

“Poziom zawodów ogólnie bardzo dobry, drużyny się starały i te co awansowały, myślę, że wykonały swój plan. Przed finałem myślę, że musimy tylko popracować nad kondycją i już takie tylko detale, zagrywki i tyle.”

(Na zajęciu z piłką Jarosław Giżyński, UR Kraków)

Finał PÓŁFINAŁU C zagrali zawodnicy z AZS AGH Kraków oraz Politechniki Opolskiej – oczekiwaliśmy niesamowitego widowiska, ale ze względu na zbliżający się mecz zawodników z AZS AGH Kraków o awans do I ligi, drużyna ta musiała zagrać z niepełnym składem. W konsekwencji Politechnika Opolska z kwarty na kwartę zwiększała swoją przewagę nad Akademią Górniczo-Hutniczą, a mecz zakończył się wynikiem 96 – 58 (46 – 32) na korzyść zespołu z Opola.

(Mecz finałowy AGH Kraków – PO Opole)

Zapytaliśmy trenera Jędrzeja Sudę o wrażenia po meczu finałowym, odpowiada on tak: Jestem zadowolony, awansowaliśmy do finałów. Trochę samo rozstawienie koszyków w finale sprawiło to, że w tej czwórce, już te mecze tak naprawdę były o nic, więc to też wyglądało jak wyglądało. Tutaj wiadomo, że drużyna z Krakowa ma teraz cel, żeby awansować do 1 ligi, więc też do finałowego meczu nie przystąpiła w pełnym składzie. Wygraliśmy cały turniej, nikt nie ma kontuzji, więc jesteśmy zadowoleni.

(Na zdjęciu Politechnika Opolska)

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

1. Politechnika Opolska,
  2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie,
  3. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie,
  4. Politechnika Śląska w Gliwicach,
  5. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach,
  6. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
  7. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  8. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,
  9. Uniwersytet Rzeszowski,
  10. Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  11. Politechnika Rzeszowska
  12. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  13. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

A więc, zwycięzcą Akademickich Mistrzostw Polski w półfinale C, odbywającym się na obiekcie AZS AGH Kraków została niepokonana Politechnika Opolska. Wszystkim drużynom, które wywalczyły awans do ścisłego finału gratulujemy i życzymy samych celnych koszy!

Autor: Wiktoria Wal