Reprezentacje unihokeja oraz brydża ze srebrem AMP

Reprezentacji Akademii Górniczo-Hutniczej w unihokeju oraz brydżu sportowym zdobyły srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski

AMP w brydżu sportowym

Reprezentacja Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej na Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym oraz 1 miejsce wśród Uczelni Technicznych.

To już stało się tradycją, że sekcja brydżowa AZS AGH co roku staje na podium AMP w Brydżu Sportowym.

Szczegółowe wyniki:

TURNIEJ PAR

FINAŁ A

4 miejsce – Błażej  Krawczyk, Maciej Kędzierski

10 miejsce – Aleksandra Byra, Oskar Trybus

FINAŁ B

4 miejsce – Dominik Krajnik, Piotr Wzorek

5 miejsce – Krzysztof Makieła, Lech Adamus

FINAŁ C

1 miejsce – Wiktor Pantak, Dominik Caus

11 miejsce – Łukasz Baniak, Kacper Wieczorkowski

28 miejsce – Oliwia Masiarek, Krzysztof Olewiński

40 miejsce – Jerzy Wilczek, Mateusz Słuszniak

TURNIEJ TEAMÓW

3 miejsce – Błażej Krawczyk, Maciej Kędzierski, Lech Adamus, Krzysztof Makieła

6 miejsce – Łukasz Baniak, Kacper Wieczorkowski, Dominik Caus, Wiktor Pantak

8 miejsce – Piotr Wzorek, Dominik Krajnik, Aleksandra Byra, Oskar Trybus

22 miejsce – Oliwia Masiarek, Krzysztof Olewiński, Mateusz Słuszniak, Jerzy Wilczek

AMP w unihokeju

W dniach 13-16 czerwca, w Warszawie nasi unihokeiści brali udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju.

Relacja napisana przez naszą zawodniczkę:

„W fazie grupowej, bez żadnych problemów pokonaliśmy ekipę z UMCS Lublin, wynikiem 15:0 (Kozubal x7, Żabówka x4, Panek x3, Ziętara). Drugie spotkanie w grupie, już nie było takie proste – naszym przeciwnikiem była drużyna z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, z którą ostatecznie po bardzo wyrównanym boju, zremisowaliśmy 4:4 (Kozubal x3, Rozmus).

(foto.Marcin Selerski)

W fazie pucharowej naszym pierwszym przeciwnikiem była, dobrze nam znana z meczu finałowego z poprzedniego roku,  Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku. Spodziewaliśmy się powtórki z tamtego roku – zaciętego meczu, bramka za bramkę, jednak było zupełnie odwrotnie. Nasza reprezentacja, grając mocno w obronie, nie dała sobie strzelić ani jednej bramki, podczas gdy sami pokonaliśmy goalkeepera Sanoka aż 5 razy (Kozubal x2, Żabówka x2, Panek x1). W kolejnym meczu przeciwko Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, również nikt nie pokonał naszej bramkarki Klaudi Jachymiak, a spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0 (Kozubal x2, Żabówka x2, Rozmus, Panek, Ziętara).

(foto. Marcin Selerski. Na zdjęciu: Karolina Rozmus, AGH Kraków – najlepsza atakująca wśród kobiet)

Kolejnego dnia, w półfinale przyszło nam się zmierzyć się Politechniką Gdańską, z którą wygraliśmy 10:4 (Żabówka x3, Kozubal x3, Ziętara x2, Tkacz x2), tym samym meldując się w finale!

(fot. Marcin Selerski. Na zdjęciu: Michał Kozubal, AGH Kraków – najlepszy atakujący wśród mężczyzn)

W meczu o 1 miejsce naszym przeciwnikiem znowu była drużyna z AWF Poznań. Niestety spotkanie od początku nie szło po naszej myśli. Oponenci strzelili nam cztery szybkie bramki, a my potem cały czas staraliśmy się ich „dogonić”. Mimo starań, niestety nam się to nie udało i mecz zakończył się wynikiem 8:13 (Kozubal x5, Ziętara x2, Żabówka). Wracamy do Krakowa ze srebrnym medalem i motywacją do jeszcze cięższej pracy!”

(foto. Marcin Selerski, na zdjęciu: Klaudia Jachymiak, AGH Kraków – najlepsza bramkarka turnieju)

Drugi rok z rzędu nasza bramkarka Klaudia Jachymiak, została wyróżniona mianem najlepszej bramkarki turnieju. Dodatkowo, Karolina Rozmus oraz Michał Kozubal zostali okrzyknięci najlepszymi atakującymi odpowiednio wśród kobiet i mężczyzn.

Gratulacje!

Skład drużyny: Patrycja Gurgul, Klaudia Jachymiak, Natalia Jałoszyńska, Michał Kozubal, Martyna Panek, Karolina Rozmus, Jakub Tkacz, Kacper Ziętara, Rafał Żabówka.

(foto. Marcin Selerski)