Studenci AGH brązowymi medalistami Mistrzostw Świata!

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej brązowymi medalistami Mistrzostw Świata U21 w siatkówce

Dwóch studentów naszej uczelnia, a zarazem zawodników I ligowej sekcji piłki siatkowej AZS AGH Kraków: Jakub Kraut oraz Dominik Dulski, wywalczyło w dniu wczorajszym brązowy medal Mistrzostw Świata U21 w siatkówce. W niedzielnym meczu o 3 miejsce pokonali oni pewnie reprezentację Argentyny 3:0.

Reprezentacji Polski, w skład której wchodzili nasi zawodnicy, naprawdę niedużo zabrakło do możliwości walki o Mistrzostwo Świata. W niezwykle zaciętym, półfinałowym pojedynku, który zakończył się wynikiem 3:2, ulegli oni reprezentacji Włoch, która sięgnęła w tym turnieju po tytuł Mistrza Świata, gładko ogrywając w finale Rosję 3:0.

Warto dodać, że zawodnicy AZS AGH Kraków byli podstawowymi graczami w reprezentacji i mili duży wpływ na osiągnięty przez nich sukces, za co należą im się ogromne gratulacje!

Jakub Kraut

Dawid Dulski