Udana inauguracja naszych unihokeistek

Sobota 14 października 2023 r. to historyczna data dla AZS Akademii Górniczo-Hutniczej – na Hali AGH, przy ul. Piastowskiej 26a swój pierwszy mecz rozegrała nasza damska drużyna unihokeja w ramach rozgrywek Ekstraligi Kobiet!

O godz. 19:00 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek. AZS AGH Kraków podejmował obecnego wicemistrza Polski – JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk II prowadzonego przez Annę Raczkowską i Jakuba Ambrosiewicza.

Pierwsza tercja spotkania przebiegła bezbramkowo, jednak zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich miały dziewczyny z Krakowa. Gra toczyła się bardzo szybko, a kibice obserwowali sytuacje bramkowe jedna po drugiej. Wynik otworzyły przyjezdne – w 21. minucie Zuzanna Kiełbicka pokonała goalkeeperkę AGH. Prowadzenie Olimpii długo nie trwało, bo zaledwie 23 sekundy później Aleksandra Cyrwus doprowadza do remisu. W 34. minucie Magdalena Siuta po podaniu Katarzyny Rogali daje prowadzenie AGH. Znowu na odpowiedź przeciwniczek długo nie trzeba było czekać – niespełna minutę później Hanna Mazik strzela na 2:2, a 12 sekund później Maria Szymańska dokłada bramkę na 3:2 dla Gdańska. Magdalena Siuta dając popis swoim strzeleckim umiejętnością, 36. sekund później doprowadza do remisu i wynikiem 3:3 zakończyła się 2. tercja spotkania AGH – Gdańsk II.

Ostatnie tercja okazała się decydująca. Wiktoria Gajewska po podaniu od Zuzanny Krzystyniak wyprowadza zespół Daniela Widurskiego na prowadzenie, a w 55. minucie Zuzanna Pudzisz oddaje strzał na bramkę, który odbija się od zawodniczki Olimpii i trafia jako bramka samobójcza do protokołu.

Gdańszczanki chcąc odrobić stratę postanowiły ściągnąć swoją bramkarkę i zagrać w szóstkę. Przeciwniczki miały wiele sytuacji, ale bramki AZS AGH strzegła w końcu Klaudia Jachymiak – czterokrotna MVP wśród bramkarzy Akademickich Mistrzostw Polski. Cztery sekundy przed syreną końcową Patrycji Ryszewskiej udało się pokonać Jachymiak i zdobyć bramkę kontaktową, jednak na doprowadzenie do remisu brakło już czasu.

Był to bardzo wyrównany pojedynek, który cieszył oko kibica. Gratulujemy AZS AGH pierwszej wygranej i życzymy samych sukcesów w następnych kolejkach.