“Sensacja” na hali przy Piastowskiej!

Podopieczni Wojciecha Bychawskiego i Tomasza Orlickiego sprawili wczoraj niemałą “sensację”, pokonując na własnym parkiecie wyżej notowaną drużynę Sensation Kotwica Kołobrzeg, 87:80! Tym samym Akademicy z bilansem 10 – 9 wskoczyli na VII miejsce tabeli Suzuki 1 Liga Mężczyzn!

Od samego wyrzutu piłki w górę ekipa AGH pokazała wielką determinację, zwłaszcza w obronie pozwalając rywalom na zdobycie zaledwie 30 punktów w pierwszej połowie. W szczególności rewelacyjna II kwarta, wygrana przez krakowian 11-ma oczkami (26:15), pokazała, że zatrzymanie kompletu punktów w Krakowie jest jak najbardziej realne. Po zamianie stron goście zabrali się do odrabiania strat, a wśród Czarodziei z Wydm prym wiódł Remon Nelson, trafiając z niezwykle trudnych pozycji. Szybkie riposty Piotrka Lisa (25 pkt, 3×3) oraz Szymona Pawlaka (21 pkt, 4×3) zarówno z dystansu jak i udanych akcji 2+1 utrzymywały gospodarzy o krok przed przyjezdnymi, 65:63. I choć ostatnią odsłonę za 3 otworzył Wojciech Jakubiak, to było to ostatnie prowadzenie zespołu Kotwicy. Aż 7-miu koszykarzy AZS pilnowało wyniku do końca, meldując się w punktowej rubryce w kolejności: Lis, Kacper Rojek (11 pkt), Wojciech Leszczyński, Pawlak, Wojciech Fraś (6 pkt, 7 zb.), Patryk Wydra oraz Paweł Zmarlak (7 pkt, 10 zb., 6 as.).

Przed nami bardzo intensywny wyjazdowy tydzień – w czwartek zmierzymy się z WKK Wrocław, a dwa dni później powalczymy w Koszalinie z tamtejszym MKKS Żak Koszalin. Bądźcie z nami!

AZS AGH Kraków vs Sensation Kotwica Kołobrzeg 87:80 (13:15, 26:15, 26:33, 22:17)
AGH: Lis 25 (3×3), Pawlak 21 (4×3), Rojek 11 (1×3, 3 zb.), Zmarlak 7 (1×3, 10 zb., 6 as.), Majka 7 (1×3, 3 zb., 3 as.), Fraś 6 (7 zb.), Leszczyński 5 (1×3, 3 zb.), Wydra 3 (1×3), Dyrda 2, Pieniążek, Matyja, Orłowski.