Szkło pękło w Krakowie

Z wysokiego “C” rozpoczęli sobotnie spotkanie w hali przy Piastowskiej podopieczni Wojciecha Bychawskiego i Tomasza Orlickiego. W I kwarcie nie do zatrzymania dla gości był Kacper Rojek (18 pkt, 8 zbiórek), który zapisał aż 10 oczek w pierwszych 8 minutach. Po udanym wejściu pod kosz Szymona Pawlaka (6 pkt, 9 desek) tablica wyniku zapaliła 23:8, a ostatecznie po I ćwiartce 23:12. Dalej, zapędy przyjezdnych studził Wojciech Fraś (15 pkt, 9 zbiórek), a wtórowali mu Patryk Wydra (6 pkt) i Kapitan Akademików, Paweł Zmarlak (15 pkt, 7 desek, 4 asysty). Przerwę na żądanie krakowskiego Szkoleniowca Kacper Majka (10 pkt, 5 asyst) zamienił na celny lay-up, ustalając wynik 44:26 na półmetku. Po zamianie stron gospodarze kontynuowali nadawanie tempa gry, a bardzo dobrą zmianę dał 18-letni Miłosz Matyja, który w pełni wykorzystał swoje 14 minut na parkiecie, zgarniając 5 zbiórek oraz 2 przechwyty. W piątek do treningu powrócił Wojciech Leszczyński i mamy nadzieję, że od przyszłego meczu zobaczymy go w akcji w większym wymiarze. Ekipa AGH wygraną nad Miasto Szkła Krosno umocniła się na świetnym, VI miejscu w tabeli. W środę odbędzie się 27. kolejka Suzuki 1 Liga Mężczyzn, jednak z powodu braku dostępności hali przez rezerwy Startu Lublin pojedynek ten został przełożony na późniejszy termin. Już dziś więc ponownie serdecznie zapraszamy Was w najbliższą sobotę o godz. 18:00 do hali SWFiS, gdzie podejmiemy zespół Weegree AZS Politechnika Opolska. Walczymy dalej!AZS AGH Kraków vs Miasto Szkła Krosno 76:64 (23:12, 21:14, 22:19, 10:19)
AGH:
Rojek 18 (2×3, 8 zb.), Zmarlak 15 (1×3, 7 zb., 4 as.), Fraś 15 (9 zb.), Majka 10 (2×3, 5 as.), Pawlak 6 (1×3, 9 zb.), Wydra 6, Lis 4. Dyrda 2 (3 zb.), Matyja (5 zb.), Pieniążek, Leszczyński.