Walczyć można z każdym, jeśli się tylko wierzy w swoje możliwości – podsumowanie finału AMP w futsalu mężczyzn

10 miejsce w Polsce i 2 miejsce wśród wszystkich uczelni technicznych w kraju, z takim wynikiem do Krakowa wrócili nasi futsaliści po zakończonych w niedzielę Akademickich Mistrzostwach Polski.

Po losowaniu nasz reprezentacja trafiła do grupy B razem z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Akademią Tarnowską oraz Uniwersytetem Warszawskim. Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z dobrze im znaną drużyną UEK-u Kraków. Mecz był bardzo wyrównany, z wieloma sytuacjami dla naszych zawodników, lecz niestety zawodziła skuteczność. UEK grający na co dzień w 1 lidze futsalu, również miał swoje sytuacje do strzelenia bramki i jedną z nich udało im się wykorzystać. W drugiej połowie AGH nie odpuszczało i konsekwentnie dążyło do wyrównania spotkania. Udało się to za sprawą Daniela Kubieli. Obie ekipy miały swoje szansę na zwycięstwo, natomiast obaj bramkarze świetnie się spisywali. Szczególnie należy wyróżnić naszego bramkarza Jakuba Jędrychowskiego, który obronił przedłużony rzut karny na minutę przed końcem meczu! Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i zdobyciem cennego punktu. Po kilkugodzinnej przerwie nasi zawodnicy podejmowali, jak się później okazało, zwycięzców całego turnieju, zespół Uniwersytetu Warszawskiego występującego na co dzień w ekstraklasie futsalu. Mecz stał na dobrym piłkarskim poziomie. Futsaliści z Warszawy mieli przewagę, lecz nie potrafili udowodnić tego bramką ze względu na świetną grę defensywną i bardzo dobre realizowanie założeń taktycznych przez naszych studentów. Niestety w drugiej połowie po jednej z akcji UW wyszło na prowadzenie 1:0. Niestety pomimo starań, nie udało nam się strzelić bramki i wynik nie uległ już zmianie. Spotkanie z drużyną AT było bardzo otwarte i obfitowało w mnóstwo sytuacji z których aż 9 znalazło się w bramce. Nasi studenci po trochę słabszej grze defensywnej i błyskowi w ofensywie wygrali 5:4. Na listę strzelców wpisali się Artur Mizera, Mateusz Migacz, Paweł Wisowski-nasz kapitan oraz Jakub Zima, który zdobył dwie bramki i został wybrany MVP spotkania. W naszej ciężkiej grupie zajęliśmy 3 lokatę z dorobkiem 4 punktów i bilansem 6-6. Następnie walczyliśmy o miejsca 9-12. Kolejny mecz odbył się w sobotę popołudniu z kolejną drużyną z naszego województwa – AWF-em Kraków. To spotkanie było debiutem dla naszego wieloletniego bramkarza Dominika Turka popularnego „Lemona”. Mecz ten mógł nieco przypominać naszą wcześniejszą potyczkę z Tarnowem, było bardzo dużo strzałów i sytuacji bramkowych z obu stron. Mecz zakończył się wynikiem 3:3! Bramki zdobyli Jakub Zima, Paweł Wisowski i Kamil Jarosz. O tym kto zagra w meczu o 9 miejsce musiały zadecydować rzuty karne. Po pewnie wykonanych strzałach Jakuba Zimy, Artura Mizery i Pawła Wisowskiego oraz obronie Jakuba Jędrychowskiego, który został wybrany MVP tego meczu, wygrywamy i kończymy dzień z myślą, że czeka nas jeszcze mecz o 9 miejsce! W niedzielne południe podejmowaliśmy mocną drużynę Uniwersytetu Łódzkiego mających w składzie zawodników z ekstraklasy futsalu. Po obu drużynach było widać już zmęczenie turniejem przez co mecz nie był rozgrywany w najszybszym tempie, nieco słabsza dyspozycja naszego zespołu i kontuzję sprawiły, że musieliśmy uznać wyższość drużyny UŁ. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 a honorową bramkę zdobył Jakub Zima. Po bardzo udanym turnieju, świetnej grze szczególnie w dwóch pierwszych meczach, przeciwstawieniu się zawodnikom ekstraklasowym i pierwszo ligowym, jako uczelnia zajmujemy 10 miejsce w Polsce i przywozimy srebrny medal wśród uczelni technicznych! Ogromne gratulacje należą się całej drużynie, a w szczególności Jakubowi Zimie i Jakubowi Jędrychowskiemu, którzy prezentowali najlepszą formę z całego zespołu. Równie wielkie gratulacje należą się trenerowi Waldemarowi Chruścielowi za bardzo dobre przygotowanie taktyczne, mentalne oraz organizacyjne.

Skład: Adrian Buczkowski, Kamil Jarosz, Jakub Jędrychowski, Maciej Kozicki, Daniel Kubiela, Paweł Marchisio, Dawid Matras, Mateusz Migacz, Artur Mizera, Kacper Nowak, Kacper Ozimek, Patryk Pomykała, Dominik Turek, Paweł Wisowski, Piotr Witteczek, Igor Zarzyka, Jakub Zima, Miłosz Żmudzki

Trener: Waldemar Chruściel

Autor tekstu: Kacper Nowak