3 miejsce w klasyfikacji generalnej AMP!

W klasyfikacji generalnej AMP utrzymujemy zdobytą w ubiegłym roku 3. lokatę, na swoim koncie zapisując 2686 pkt. Na drugim miejscu podium uplasował się z Uniwersytet Warszawski z 2732,5 pkt, a najlepsi okazali się sportowcy Politechniki Gdańskiej z dorobkiem 2804 pkt.

Sezon 2022/2023 możemy zapisać do bardzo udanych. W klasyfikacji drużynowej udało nam się zdobyć aż cztery złote medale! Na najwyższym stopniu podium stała nasza sekcja snowbordowa kobiet, wspinaczki sportowej mężczyzn, piłki siatkowej mężczyzn oraz unihokeja.
Srebrne medale zawisły na szyjach sekcji: kolarstwa górskiego, piłki ręcznej mężczyzn, pływania mężczyzn oraz siatkówki plażowej mężczyzn. Brązowe krążki zdobyli natomiast nasi brydżyści oraz sekcja snowboardowa mężczyzn.

Medali indywidualnych nasi AZSiacy zdobyli aż 21! Złoto w biegu na 6 km kobiet wywalczyła Paulina Kicilińska (biegi przełajowe), ten sam kolor medalu w kategorii wagowej do 70 kg zdobyła Agata Pontek (judo). Po raz szósty złoty medal w banked slalomie wywalczyła Agnieszka Troszok (snowboard). W pływaniu wywalczyliśmy 3 złote krążki: dwa Łukasz Solak na 50 i 100 m stylem klasycznym, a trzeci dołożył Jan Król na 100 m stylem grzbietowym.

Srebrnych medali zapisaliśmy 8 na swoim koncie. Pierwszy w tym roku zdobył Jakub Luboński w slalomie mężczyzn (snowboard). Trzy kolejne zdobyli pływacy: Jan Król na 50 m stylem grzbietowym, Mikhail Lemiasheuski na 100 m stylem klasycznym oraz sztafeta męska 4×50 m stylem zmiennym (Łukasz Solak, Jan Król, Mikhail Lemiasheuski, Szymon Hanf). Kolejne srebrne krążki podium wywalczyli na AMP we wspinaczce sportowej Jan Gurba (czasówka) oraz Kajetan Kupś (wspinaczka na trudność). W kategorii wagowej do 57 kg 2 miejsce zdobyła Wiktoria Zapotoczna (trójbój siłowy). Ostatni srebrny medal powędrował do Joanny Głowackiej za wyścig ze startu wspólnego kobiet (kolarstwo górskie).

Jednak nie był to jedyny medal Asi – na tej samej imprezie dzień wcześniej wywalczyła brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas kobiet. Brązowe medale na swoim koncie zapisali również nasi brydżyści w turnieju teamów (Maciej Kędzierski, Jakub Lenkiewicz, Piotrek Wzorek, Aleksandra Byra, Przemysław Kurzak), Angelika Przeliorz w karate (kumite kobiet – 68 kg), Jan Kardaszewicz w szpadzie mężczyzn (szermierka), Daniel Jurkowski w trójboju siłowym (kat. wagowa 120 kg), Kajetan Kupś w boulderingu (wspinaczka sportowa) oraz ósemka damska ze sternikiem (wioślarstwo) w składzie: Magdalena Latała, Klaudia Sachmerda, Kamila Kłęk, Zofia Decker, Małgorzata Trojanowska, Maja Wiśniewska, Wiktoria Kowalska, Kamila Jasińska, Karolina Piotrowska.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych sportowców. Dziękujemy Wam za ogrom pracy jaki włożyliście w przygotowania do AMP. W kolejnym roku życzymy Wam jeszcze lepszych wyników, bicia rekordów, przekraczania swoich granic i jeszcze piękniejszych sportowych emocji.