Kolejne zwycięstwo przy Piastowskiej

Bardzo dobre spotkanie rozegrały w niedzielę nasze piłkarki ręczne w II Lidze Piłki Ręcznej Kobiet, które podejmowały na Piastowskiej drużynę Nails Company Zabrze. Mecz od samego początku toczył się pod dyktando AGH, które już w 15 minucie meczu uzyskało siedmiobramkową przewagę nad drużyną gości. Mocna obrona, cierpliwa gra w ataku i świetnie dysponowana bramkarka drużyny krakowskiej – Gabriela Zięba, okazały się kluczem do zwycięstwa w tym meczu. Kolejne minuty to pełna kontrola nad wydarzeniami na boisku przez AGH, które nawet na chwilę nie pozwoliło myśleć drużynie przeciwnej o wywalczeniu korzystnego rezultatu. Zwycięska passa na Piastowskiej została podtrzymana, mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 27-20 i drużyna AGH dopisała kolejne 3 punkty w ligowej tabeli.

Po ubiegłotygodniowej, dosyć pechowej porażce jedną bramką z Bystrą, chciałyśmy pokazać się z jak najlepszej strony na własnej hali i od początku narzucić własne tempo meczu. To się udało, mocna obrona, świetna bramkarka i cierpliwa gra w ataku, szybko przyniosły efekty w postaci kilkubramkowej przewagi, której nie oddałyśmy już do końca spotkania – mówiła kapitan zespołu Wiktoria Robak.

Następny mecz naszych szczypiornistek już w najbliższą sobotę 27 listopada, w którym na wyjeździe podejmą drużynę Startu Pietrowice Wielkie. O godzinie 18.00 drużyna AGH powalczy o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Trzymajcie kciuki!

 

Autor: Wiktoria Robak

Zdjęcie: Michał Woźny