Oficjalne otwarcie nowej hali sportowej AGH w Krakowie

W Krakowie 13 listopada 2023r. miało miejsce oficjalne otwarcie nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uroczystość zgromadziła zarówno przedstawicieli uczelni, jak i entuzjastów sportu, którzy wspólnie świętowali ten ważny moment dla społeczności studenckiej. W oficjalnym otwarciu udział wzięli zaproszeni goście, między innymi prof. Jerzy Lis, Rektor AGH Kraków, a podczas imprezy wystąpili: Cheerleaders AZS AGH, Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej, Kaja Bielejec oraz Piotr „Grabo” Grabowski.

fot. Kamil Bochenek

Wielofunkcyjny obiekt sportowy

Nowa hala sportowa AGH to nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt, który zapewnia doskonałe warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Jest to miejsce, w którym zarówno studenci, jak i pracownicy naukowi mogą aktywnie spędzać czas i dbać o swoje zdrowie.

Hala posiada wysokiej jakości korty do squasha, siłownię, sale do aerobiku i fitnessu oraz przestrzenie do gry w koszykówkę, siatkówkę i inne sporty zespołowe. Dzięki nowemu obiektowi uczelnia zyskuje nowe możliwości rozwijania sportowych talentów wśród swojej społeczności.

Popularyzacja zdrowego trybu życia i sportu

Akademia Górniczo-Hutnicza od lat promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród swojej społeczności. Nowa hala sportowa stanowi potwierdzenie tego zaangażowania i umożliwia jeszcze większe zaangażowanie w promocję zdrowego trybu życia wśród studentów i pracowników uczelni.

Obiekt będzie służył nie tylko studentom AGH, ale również lokalnej społeczności, która będzie miała możliwość korzystania z jego usług. Poprzez organizację różnego rodzaju turniejów, zawodów sportowych i różnorodnych zajęć fitness, hala sportowa stanie się miejscem, które przyciągnie wielu pasjonatów sportu.

Integracja społeczności studenckiej

Hala sportowa AGH to nie tylko miejsce do uprawiania sportu, ale również znakomita przestrzeń do integracji społeczności studenckiej. Spotkania, treningi i wspólne działania sportowe sprzyjają tworzeniu silnej więzi pomiędzy studentami, a także dają możliwość rozwijania umiejętności społecznych i menedżerskich.

Każdego roku AZS AGH organizuje liczne turnieje sportowe, w których studenci mają możliwość rywalizacji w różnych dyscyplinach. Nowa hala sportowa stworzy warunki do jeszcze większego rozwoju tego rodzaju aktywności, umożliwiając studentom AGH wspólne trenowanie, rywalizację i ulepszanie swoich umiejętności.

Oficjalne otwarcie nowej hali sportowej AGH w Krakowie stanowi przełomowy moment dla społeczności akademickiej. Obiekt ten zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportu, promuje zdrowy styl życia oraz integruje społeczność studencką.

Za projektem stoi Autorska Pracownia Projektowa ARP Manecki.

fot. Kamil Bochenek