Podsumowanie II rundy Lotto Ekstraligi Badmintona

Z dużymi obawami o korzystne wyniki przystąpiliśmy do udziału w drugiej rundzie Lotto Ekstraligi Badmintona. Losowe uwarunkowania spowodowały istotne ubytki kadrowe w naszym zespole. Nie mogły w tym turnieju uczestniczyć dwie nasze kluczowe zawodniczki Dominika Guzik –Płuchowska i Anna Mikhalkova. Turniej w Pszczynie miał istotne znaczenie dla konfiguracji dolnej strefy tabeli Ekstraligi. Pierwszym naszym przeciwnikiem był zespół Politechniki Gdańskiej. Po bardzo wyrównanej walce odnotowaliśmy kolejne zwycięstwo, za trzy punkty w stosunku 5:2. W tym meczu warto odnotować debiut w naszych barwach  Jana Lewandowskiego, który po zaciętej walce pokonał faworyzowanego przeciwnika w trzech setach. Również dublerki Dominiki i Anny spisały się nadspodziewanie dobrze.

W drugim meczu z gospodarzami – zespołem PLESBAD Pszczyna –  ponieśliśmy porażkę w stosunku 3:4, co ostatecznym rozrachunku dało nam jeden punkt w tabeli. Niestety przegraliśmy wszystkie trzy gry podwójne. Najbliżej zwycięstwa było w grze deblowej kobiet, gdzie o ostatecznym wyniku zadecydowały dwie przegrane lotki. Zaciętość meczu doskonale ilustruje fakt, że nasz zespół wygrał więcej akcji meczowych: 208:198. W ostatnim, wieczornym pojedynku ulegliśmy zespołowi UNIA Bieruń w stosunku 2:5. W tym meczu, w ostatnim pojedynku gry mieszanej, było blisko wygranej i zdobycia jednego punktu. Niestety w trzecim decydującym secie wygrała para z Bierunia. Podsumowując, uczestnictwo w tym turnieju i zdobycie czterech punków należy uznać za dobry wynik.

Szczegółowe wyniki poszczególnych pojedynków można znaleźć na stronie internetowej: KILKNIJ TUTAJ

Autor: Krzysztof Hodur