Wspinacze AGH Akademickimi Mistrzami Polski

Akademia Górniczo-Hutnicza najlepsza we wspinaczce sportowej mężczyzn

Nasza męska reprezentacja zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej, które odbyły się w Katowicach i Gliwicach, w dniach 27-30 maja!

Fantastycznie spisali się nasi studenci indywidualnie:

Jadwiga Szkatuła zdobyła brązowy medal w boulderingu, a wśród mężczyzn w tej samej konkurencji królował Kajetan Kupś. Natomiast w wspinaczce na trudności złoty medal zgarnął Wojciech Pełka!

(fot. Walusza Fotografia. Na zdjęciu u góry: Jadwiga Szkatuła, na dole: Kajetan Kupś)

W generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, nasi zawodnicy nie mieli sobie równych i zgarnęli złoty medal! Panie uplasowały się zaraz za podium, na 4 miejscu.

(fot. Walusza Fotografia, na zdjęciu: od prawej: Wojciech Pełka i Kajetan Kupś na 1 miejscu podium w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn)