Sukcesy pływaków i biegaczy przełajowych na AMP

Pływacy oraz biegacze przełajowi z medalami klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski

AMP w pływaniu

12 czerwca 2021 r. w Lublinie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, w których wzięło udział 53 uczelni. Podopieczni trenerów naszej sekcji pływackiej: Klaudii Palak i Piotra Gęgotka, wywalczyli łącznie 27 medali. W klasyfikacji generalnej mężczyzn, nasi pływacy zajęli drugie miejsce!

Medale reprezentantów AZS AGH Kraków w klasyfikacji generalnej:

– medale złote:

Łukasz Solak – 100m stylem klasycznym (59,18)

Łukasz Solak – 50m stylem klasycznym (27,13)

(źródło zdjęcia: AMP w Pływaniu. Na zdjęciu: na środku Łukasz Solak)

– medale srebrne:

Sztafeta 4×50m stylem zmiennym mężczyzn (Mateusz Ungeheuer, Mikhail Lemiesheuski, Kacper Borkowski, Łukasz Solak) (1:39,59)

(źródło zdjęcia: AMP w Pływaniu. Na zdjęciu: po lewej stronie sztafeta męska AGH)

– medale brązowe:

Andrzej Michalczyk – 100m stylem zmiennym (56,49)

Sztafeta 4×50m stylem dowolnym mix (Łukasz Solak, Andrzej Michalczyk, Aleksandra Bartyzel, Zofia Kwiatkowska) (1:40,42)

(źródło zdjęcia: AMP w Pływaniu. Na zdjęciu po prawej stronie sztafeta mix AGH)

AMP w biegach przełajowych

W dniach 11-12 czerwca, w Supraślu miały miejsce AMP w biegach przełajowych, na których nasza męska reprezentacja zdobyła brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.

Świetny indywidualny wynik wywalczył Paweł Rapta, który stanął na trzecim miejscu podium za bieg na 4,5 km.

(foto. Krzysztof Karpiński Fotografia. Na zdjęciu: po prawej stornie męska reprezentacja AGH na 3 miejscu)