AZS AGH Kraków Akademickim Wicemistrzem Polski !

Sportowcy Akademii Górniczo-Hutniczej wywalczyli srebrny medal klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski 2021!

Akademia Górniczo-Hutnicza po raz szósty w historii zdobywa tytuł Akademickiego Wicemistrza Polski. W klasyfikacji generalnej na swoim koncie zapisaliśmy w sumie 2635,5 punktów. Jest to wynik o 56 punktów gorszy od obrońców tytułu mistrzowskiego – Politechniki Gdańskiej. Na trzeciej lokacie uplasował się Uniwersytet Warszawski.

W tym sezonie, zawodnicy AGH zdobyli łącznie aż 13 medali! Najlepiej poradziły sobie sekcje: snowboardowa kobiet,  wspinaczki sportowej mężczyzn, ergometru wioślarskiego mężczyzn oraz unihokeja!

Medale za drugie miejsce zdobyły reprezentacje brydża, kolarstwa górskiego mężczyzn, pływania mężczyzn oraz piłki siatkowej mężczyzn.

Z brązowymi medalami do Krakowa wróciły drużyny akademickie biegów przełajowych mężczyzn, koszykówki oraz koszykówki 3×3 mężczyzn, piłki nożnej mężczyzn oraz snowboardowa mężczyzn.

W tym roku naszym reprezentantom udało się zdobyć aż 26 medali. Tytuł Akademickiego Mistrza Polski tego sezony wywalczyli: Agnieszka Troszok w banked slalom (snowboard), Łukasz Solak w konkurencji na 50 oraz 100 metrów stylem klasycznym (pływanie), Wojciech Lubieniecki w szpadzie mężczyzn (szermierka), Kajetan Kupś w boulderingu (wspinaczka) oraz Wojciech Pełka w wspinaczce na trudności.

Po indywidualne srebro sięgnęli pływacy: Mateusz Ungeheuer, Mikhail Lemiesheuski, Kacper Borkowski, Łukasz Solak – sztafeta 4×50m stylem zmiennym mężczyzn, wioślarze: Grzegorz Dajczer, Grzegorz Grabowski, Hubert Soroka, Piotr Grzesik, Marek Kobosko, Antoni Radomiński-Lasek, Wacław Rosiński, Tomek Calik, Weronika Żmuda – ósemka ze sternikiem (osada męska) oraz kolarz Karol Rożek – wyścig ze startu wspólnego.

Natomiast brązowe medale wisiały na naszych szyjach aż 15 razy! Andrzej Michalczyk zdobył trzecią lokatę na 100 m stylem dowolnym oraz w sztafecie mix 4×50 m stylem dowolnym (Łukasz Solak, Andrzej Michalczyk, Aleksandra Bartyzel, Zofia Kwiatkowska­). Nie można zapomnieć o szachistach: Marcin Molenda wywalczył trzecie miejsce w turnieju indywidualnym oraz w turnieju drużynowym wraz z Mirosławem Lewickim, Marcinem Smołką, Witoldem Klepkiem, Maciejem Żądło, Hubertem Jabłońskim oraz Katarzyną Jędrochą. Po jednym brązowym krążku zdobyli: Agnieszka Troszok w slalomie gigancie (snowboard), Angelika Faka w skoku w dal, Jadwiga Szkatuła w boulderingu (wspinaczka), Paweł Rapta w biegu na 4,5 km, Juliusz Mitan w slalomie mężczyzn (narciarstwo) oraz Marek Kobosko w kategorii mężczyzn OPEN w ergometrze wioślarskim. Po medal za trzecie miejsce sięgnęli również brydżyści w turnieju teamów (Błażej Krawczyk, Maciej Kędzierski, Lech Adamus, Krzysztof Makieła) oraz osada żeńska: Asia Sorysz, Gosia Trojanowska, Cecylia Borek, Kamila Jasińska, Klaudia Sachmerda, Marysia Goli,Maria Wolna, Maja Wiśniewska, Weronika Żmuda w kategorii ósemka ze sternikiem (wioślarstwo).

Gratulujemy wszystkim medalistom! Bardzo Wam dziękujemy za reprezentowanie AGH podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski – bez Was nie byłoby tego sukcesu!

Dziękujemy również szkoleniowcom AZS AGH oraz pracownikom SWFiS AGH za ciężką pracę włożoną w przygotowanie Naszych zawodników i zawodniczek.

Wykorzystajcie zasłużony czas odpoczynku w pełni, żebyśmy w kolejnym roku akademickim mogli osiągnąć co najmniej tak dobre wyniki jak teraz!