Dreszczowiec z happy end-em. Koszykarze wracają do I ligi.

AZS AGH Kraków – Rycerze Rydzyna 80-76

2 czerwca na Hali przy Piastowskiej mogliśmy obejrzeć ostatni, decydujący mecz w tym sezonie 2020/2021. Stawką był awans do I ligi.

AZS AGH Kraków po bardzo ciężkim i wyrównanym boju, pokonał Rycerzy Rydzyna 80-76. Dzięki wygranej zajął trzecie miejsce II ligi oraz powrót na zaplecze Energa Basket Ligi.

Jednak to goście na początku spotkania przejęli inicjatywę, a w drugiej kwarcie Rydzyn prowadził nawet dwucyfrową różnicą. Po półmetku spotkania AGH przegrywało tylko trzema punktami, a na tablicy widniał wynik 36-39.

W trzeciej kwarcie losy spotkania obróciły się o 180 stopni. AGH udało się „dogonić” przeciwników, a później wyjść na 9-cio punktowe prowadzenie! W ostatnich 10-ciu minutach spotkania, Rycerzom udało się zmniejszyć różnicę punktową, jednak nie na tyle by wyjść  z tego pojedynku zwycięsko i to gospodarze cieszą się z awansu!