Siatkarze i koszykarze z trzema medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Siatkarze i koszykarze z trzema medalami klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski

Finał AMP w piłce siatkowej mężczyzn

W dniach 22-25 maja w Krakowie miał miejsce turniej finałowy w siatkówce mężczyzn. W fazie grupowej, nie zaliczyliśmy ani jednej porażki. Pewnie pokonaliśmy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Wyższą Szkołę Menadżerką w Warszawie oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po wygranym ćwierćfinale z Uniwersytetem Gdańskim, naszym półfinałowym przeciwnikiem byłą ekipa z Politechniki Częstochowskiej, z którą łatwo wygraliśmy 2:0 i awansowaliśmy do finału.

Naszym przeciwnikiem meczu finałowego była Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, naszpikowana gwiazdami PlusLigi. Był to bardzo zacięty mecz, pełen zwrotów akcji. Finalnie, to przeciwnicy okazali się skuteczniejsi, a my cieszymy się srebrnym medalem.

Najlepszym zawodnikiem z naszej drużyny został Karol Borkowski.

Gratulacje!

Faza grupowa:

AGH Kraków – WSM Warszawa 2:1 (25:19) (22:25) (15:13)

UE Katowice – AGH Kraków 0:2 (20:25) (20:25)

AGH Kraków – UAM Poznań 2:0 (25:13) (25:12)

Ćwierćfinał: AGH Kraków – UG Gdańsk 2:0 (25:20) (25:22)

Półfinał: PCz Częstochowa – AGH Kraków 0:2 (16:25) (11:25)

Finał: AGH Kraków – WSZiA Opole 2:3 (16:25) (25:20) (25:17) (17:25) (8:15)

Skład drużyny:

Karol Borkowski, Konrad Buczek, Maciej Czyrek, Kamil Dębski, Piotr Fenoszyn, Daniel Grzymała, Piotr Janusz, Mateusz Jóźwik, Jakub Kraut, Jan Lesiuk, Jakib Macyra, Bartosz Michalak, Hubert Piwowarczyk, Przemysław Stąsiek

(Zdjęcie: Okapi Studio)

Finał AMP w koszykówce mężczyzn

Na turnieju finałowym AMP w koszykówce mężczyzn w Łodzi, nasi zawodnicy przeszli fazę grupową śpiewająco, wygrywając z Uniwersytetem Warszawskim (88:57), Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie (99:61) oraz Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (107:37). W ćwierćfinale po zaciętym boju pokonujemy mocny zespół Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, 73:58, i meldujemy się w półfinale!

Po niezwykle ofensywnym pojedynku półfinałowym, ulegamy ekipie Akademii Marynarki Wojennej, 103:125, której szeregi wypełniają zawodnicy na co dzień walczący na parkietach ekstraklasowych, pierwszoligowych, a także za granicą. W meczu o 3 miejsce ponownie spotkaliśmy się z ekipą z Uniwersytetu Warszawskiego i z tego meczu również wychodzimy zwycięsko (116:67). Jesteśmy trzecią najlepsza drużyną w kraju!

Skład: Dyrda Damian, Kędel Patryk, Koperski Maciej, Król Jakub, Mac Aleksander, Mamcarczyk Konrad, Medes Michał, Pieniążek Michał, Woroniecki Marcin, Wróbel Bartosz, Wydra Patryk.

(Zdjęcie: AMP w koszykówce mężczyzn finał, Kinga Sałata)

AMP w koszykówce 3×3

W dniach 7-9 czerwca, w Wilkasach nasi koszykarze: Aleksander Lipiec, Marcin Woroniecki, Patryk Kędel oraz Maciej Koperski, brali udział w AMP w Koszykówce 3×3, gdzie zajęli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn!

(foto: AMP w koszykówce 3×3, NTN Snow&More)